Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Logo

KNAB logotipa (grafiskās zīmes elementu) skaidrojums

 

knab_logo_rgb_72.jpg - 16.65 KBGrafiskajā zīmē attēlots melns ērglis uz baltas saules fona virs sudraba lauka. Logotipa apakšā Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja nosaukuma abreviatūra - KNAB - melni burti uz sudraba fona. KNAB pilnais nosaukums rakstīts ar melniem burtiem uz dzeltena fona, kas veido apli - logozīmes formu.

Grafiskās zīmes krāsu salikums ir dzeltens (zelts), sudrabs, melns.

Putnu karalis ērglis simbolizē gudrību, neatkarību, brīvību, drošsirdību un spēku. Ērglis spēj pacelties augstumos un labi pārredz (kontrolē) teritoriju. Ērglim piedēvē pamattikuma - taisnīguma - nozīmi.

Saule ir gaismas un dzīvības simbols. Saule dod gaismu visiem vienādi - taisnības princips. Saule kā zīme godam, atklātībai, caurspīdīgumam. Saules gaisma ir baltā gaisma.

KNAB abreviatūra sudraba laukā. Sudrabs kā krāsa un metāls nozīmē tīrību. KNAB logo izvietots aplī. Aplis ir pilnības simbols. Aplis kā lodes universāla projekcija ir ideāls. Aplis - mūžīgais turpinājums, nepārtraukta (nerimta) kustība.

Melnais heraldikā ir gudrības krāsa. Melnais un baltais kopā simbolizē negatīvo un pozitīvo (pretstatu cīņa).

Visu grafiskās zīmes atsevišķo elementu kopība izsaka KNAB būtību - neatkarība, gudra un pārdomāta rīcība, patiesums un principialitāte darbā, uzticība saviem pienākumiem pārraugot varas godaprātu, atbildības un principialitātes pakāpi.

 

KNAB devīzes " GODS PĀR VARU" skaidrojums

 

Goda jēdziens skaidro cilvēka attieksmi pret sevi un sabiedrības attieksmi pret šo cilvēku. Godīgums ietver sevī tādas kategorijas, kā patiesumu, principialitāti, uzticību.

Korupcija ir uzticētās varas ļaunprātīga izmantošana, lai gūtu personīgu labumu, tāpēc gods kā jēdziens ir KNAB būtības stūrakmens, kods, atslēgas vārds. Godīgums ir korupcijas jēdziena vistiešākais pretpols.

"Gods pār varu" - ar šo ir pateikts, ka gods ir augstāks par visu; atbildīga rīcība, taisnīgums, caurspīdīgums un viens likums visiem, tā ir goda lieta.