Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Starptautiskā sadarbība

Ņemot vērā uzkrāto pieredzi un vēlmi attīstīties, KNAB aktīvi piedalās dažādos starptautisko un ārvalstu organizāciju rīkotajos pretkorupcijas pasākumos, iniciatīvās un diskusijās par pretkorupcijas jautājumiem.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs arī koordinē Līgumā Par Eiropas Padomes par Pretkorupcijas starpvalstu grupas (GRECO) nodibināšanu paredzēto saistību izpildi Latvijā.

GRECO mērķis ir uzlabot tās dalībvalstu spēju apkarot korupciju, dinamiska savstarpējā novērtējuma procesa un dalībvalstu spiediena ceļā, kontrolējot šo dalībvalstu pieņemto saistību izpildi.

Tuvākajā laikā KNAB plāno pievienoties Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijai (OECD).

OECD (Organisation for Economic Co-operation and Development - OECD) ir 1961. gadā dibināta starpvaldību organizācija, kas apvieno 34 attīstītākās pasaules valstis, tai skaitā arī 21 ES dalībvalsti.

OECD galvenais mērķis ir veicināt demokrātijas un tirgus ekonomikas principu ievērošanu un izplatīšanu, sekmējot valstu ilgtspējīgu tautsaimniecisko attīstību globalizācijas apstākļos.

Vēlmi pievienoties OECD Latvija izteica 2000.gadā. Latvijas atbilstības novērtējumu Pretkorupcijas konvencijas prasībām OECD Pretkukuļošanas darba grupa uzsāka 2011.gada nogalē.

Tāpat KNAB regulāri organizē ārvalstu pārstāvju uzņemšanu Latvijā, lai dalītos savā un citu Latvijas iestāžu pieredzē korupcijas novēršanā un apkarošanā

Starpvalstu pretkorupcijas grupas GRECO Ceturtās novērtēšanas kārtas otrais atbilstības ziņojums

3. Jūnijs, 2019.

Eiropas Padomes Pretkorupcijas starpvalstu grupa (GRECO – Groupe d’Etats contre la corruption) ir sniegusi Ceturtās novērtēšanas kārtas otro atbilstības ziņojumu par Latviju. Ziņojums tika pieņemts GRECO 82. plenārsēdē, kas norisinājās no šī gada 18. līdz 22. martam Strasbūrā.

KNAB pārstāvji tiekas ar Baltkrievijas Valsts kontroles darbiniekiem

26. Jūlijs, 2018.

Šodien, 26. jūlijā, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) īsā pieredzes apmaiņas vizītē viesojās Baltkrievijas Republikas Valsts kontroles Finanšu izmeklēšanas departamenta delegācija.

 

KNAB dalība OECD Pretkukuļošanas darba grupā

17. Oktobris, 2017.

Šodien, 17.oktobrī, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks Jēkabs Straume piedalījās Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) Kukuļošanas apkarošanas starptautiskajos biznesa darījumos darba grupas (Pretkukuļošanas darba grupa) plenārsēdē, kurā Latvijas delegācija Tieslietu ministrijas valsts sekretāra vietnieces Lailas Medinas vadībā ziņoja par paveikto attiecībā uz Otrās novērtēšanas fāzes ietvaros izteiktajām rekomendācijām.