Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB publicē aktuālo informāciju par deklarētajiem aģitācijas izdevumiem pirms pašvaldību vēlēšanām

Vakar

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) apkopojis informāciju par politisko partiju un to apvienību deklarētajiem priekšvēlēšanu aģitācijas izdevumiem. Partijas vai to apvienības no 6. februāra līdz 31. martam kopumā noslēgušas līgumus 388 352,49 eiro apmērā par limitētajiem aģitācijas izdevumiem pirms 5. jūnijā gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām.

KNAB rosina uzsākt kriminālvajāšanu pret maksātnespējas procesa administratoru par divu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu

13. Aprīlis, 2021.

9. aprīlī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nosūtīja krimināllietas materiālus Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pret maksātnespējas procesa administratoru par iespējamu svešas mantas piesavināšanos lielā apmērā un dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā, ar ko radīts būtisks kaitējums.

KNAB aicina sniegt priekšlikumus par valsts mēroga Korupcijas novēršanas un apkarošanas pasākumu plāna projektu

30. Marts, 2021.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) izstrādājis Korupcijas novēršanas un apkarošanas pasākumu plāna 2021. – 2023. gadam projektu (Pretkorupcijas pasākumu plāna projekts) un aicina ikvienu sabiedrības pārstāvi līdz šā gada 23. aprīlim izteikt viedokli un sniegt priekšlikumus par paredzētajiem pasākumiem korupcijas novēršanā un apkarošanā Latvijā nākamajos gados. KNAB izvērtēs saņemto informāciju un lems par Pretkorupcijas pasākumu plāna projekta precizēšanu vai papildināšanu.

KNAB par interešu konflikta pārkāpumu administratīvi soda divas Latvijas Jūras akadēmijas Jūrskolas valsts amatpersonas

26. Marts, 2021.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB), reaģējot uz Valsts kontroles sniegto informāciju par Latvijas Jūras akadēmijas (LJA) Jūrskolas amatpersonu, iespējams, prasību par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā neievērošanu, izmaksājot sev prēmijas, savas kompetences ietvaros veica pārbaudi. KNAB konstatēja interešu konflikta pārkāpumu un administratīvi sodīja divas nu jau bijušās LJA valsts amatpersonas.

KNAB aicina piedalīties OECD foruma sesijā par jauno tiešsaistes apmācību kursu korupcijas novēršanā

25. Marts, 2021.

Šodien, 25. martā, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) sadarbībā ar Valsts administrācijas skolu (VAS) un Valsts kanceleju aicina publiskā sektora pārstāvjus un citus interesentus piedalīties Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas jeb OECD ikgadējā Pretkorupcijas un integritātes foruma ietvaros organizētajā Latvijas sesijā, kas veltīta jaunajam tiešsaistes apmācību kursam par korupcijas novēršanu. Jaunais apmācību kurss paredzēts visiem publiskajā sektorā nodarbinātajiem, īpaši jaunajām valsts amatpersonām.

KNAB rosina uzsākt kriminālvajāšanu pret divām personām par dienesta viltojumu mantkārīgā nolūkā

24. Marts, 2021.

Šodien, 24. martā, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nosūtīja krimināllietas materiālus Vidzemes prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pret vienu valsts amatpersonu par iespējamu dienesta viltojumu mantkārīgā nolūkā un vienu fizisku personu – par iespējamu dienesta viltojuma mantkārīgā nolūkā atbalstīšanu.

2020. gadā pie atbildības sauktas 38 KNAB kriminālvajāšanai rosinātās personas

19. Marts, 2021.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) apkopojis informāciju par iestādes iepriekšējos gados izmeklēto krimināllietu virzību 2020. gadā. Saskaņā ar Sodu reģistrā pieejamo informāciju 2020. gadā tiesa pieņēmusi spriedumus astoņās KNAB krimināllietās, kopumā notiesājot 22 personas. Papildus divās krimināllietās divas fiziskās un viena juridiskā persona noslēgušas tiesas apstiprinātas vienošanās par vainas atzīšanu un sodu. Savukārt vienā krimināllietā 13 personas vienojušās ar prokuroru par kriminālprocesa pabeigšanu, piemērojot prokurora priekšrakstu par sodu. Tādējādi 2020. gadā kopumā pie atbildības sauktas 38 KNAB kriminālvajāšanai rosinātās personas.

KNAB atgādina: administratīvo resursu izmantošana priekšvēlēšanu aģitācijā ir aizliegta

11. Marts, 2021.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) atgādina, ka priekšvēlēšanu aģitācijas periodā pirms pašvaldību vēlēšanām aģitācijas aktivitāšu īstenošanai ir aizliegts izmantot administratīvos resursus. Šis aizliegums attiecas uz visām valsts un pašvaldību institūcijām un to darbiniekiem, un aizlieguma mērķis ir novērst negodprātīgu konkurenci starp deputātu kandidātiem, kas ieņem amatus pašvaldībās vai valsts iestādēs, un citiem deputātu kandidātiem, kā arī nepieļaut politisko spēku reklamēšanu par budžeta līdzekļiem, kas piešķirti valsts un pašvaldību institūciju darbībai.

KNAB publicē informāciju par februārī deklarētajiem aģitācijas izdevumiem pirms pašvaldību vēlēšanām

5. Marts, 2021.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) apkopojis informāciju par politisko partiju februārī deklarētajiem priekšvēlēšanu aģitācijas izdevumiem, proti, finanšu līdzekļu apmēru, ko partijas plāno tērēt priekšvēlēšanu aģitācijai.

KNAB Sabiedriski konsultatīvo padomi turpmāk vadīs pētnieks Valts Kalniņš

1. Marts, 2021.

25. februārī Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) Sabiedriski konsultatīvās padomes (SKP) 68. sēdē priekšsēdētāja amatā ievēlēts domnīcas PROVIDUS asociētais pētnieks Valts Kalniņš. Tāpat sēdes laikā SKP locekļi ar KNAB pārstāvjiem pārrunāja aktuālos tematus korupcijas novēršanā un apkarošanā.