Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB aicina reklāmdevējus piedalīties vebinārā par priekšvēlēšanu aģitācijas perioda ierobežojumiem

Šodien

2021. gada 6. februārī sākas 120 dienu garais priekšvēlēšanu aģitācijas periods pirms 5. jūnijā gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām. Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) kā viena no priekšvēlēšanu aģitācijas uzraugošajām iestādēm aicina reklāmdevējus 29. janvārī no plkst. 10.00 līdz 11.30 piedalīties bezmaksas tiešsaistes vebinārā par priekšvēlēšanu aģitācijas perioda ierobežojumiem.

KNAB veic kriminālprocesuālās darbības

Vakar

Šodien, 21.janvārī, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) iepriekš uzsākta kriminālprocesa ietvaros veic tiesas sankcionētas neatliekamās kriminālprocesuālās darbības.

Eiropas Padomes Pretkorupcijas starpvalstu grupa apstiprina Latvijas izpildītās rekomendācijas korupcijas novēršanas jomā

11. Janvāris, 2021.

Eiropas Padomes Pretkorupcijas starpvalstu grupa (GRECO) noslēgusi Ceturto novērtēšanas kārtu par korupcijas novēršanu parlamenta deputātu, tiesnešu un prokuroru darbībā un apstiprinājusi, ka Latvija izpildījusi 11 no kopumā 14 izteiktajām rekomendācijām. Tāpat GRECO atzīst, ka Latvija pilnībā vai daļēji izpildījusi 14 no 17 Piektās novērtēšanas kārtas laikā izteiktajām rekomendācijām par korupcijas novēršanu augstākajās izpildvaras funkcijās un tiesībaizsardzības iestādēs.

KNAB rosina uzsākt kriminālvajāšanu pret četrām personām

4. Janvāris, 2021.

2020. gada 30. decembrī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nosūtīja krimināllietas materiālus Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai attiecībā pret vienu Rīgas pilsētas pašvaldības amatpersonu, diviem nodibinājuma valdes locekļiem un vienu biedrības pārstāvi par iespējamu dienesta viltojumu mantkārīgā nolūkā.

Reklāmdevējiem līdz 7. janvārim jāiesniedz izcenojumi par priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošanu

18. Decembris, 2020.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) atgādina, ka aģitācijas materiālus pirms nākamajā gadā plānotajām pašvaldību vēlēšanām drīkstēs izvietot tikai tie reklāmas pakalpojumu sniedzēji, kas būs deklarējuši izvietošanas izcenojumus. Politiskās aģitācijas reklāmas izcenojumu iesniegšanas termiņš ir 2021. gada 7. janvāris.

KNAB rosina uzsākt kriminālvajāšanu pret prokurori un zvērinātu advokāti

10. Decembris, 2020.

9. decembrī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nosūtīja krimināllietas materiālus Ģenerālprokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai attiecībā pret vienu Jelgavas prokuratūras prokurori par neizpaužamu ziņu, kas nav valsts noslēpums, izpaušanu un vienu zvērinātu advokāti – par personas uzkūdīšanu izdarīt noziedzīgu nodarījumu.

4K pasākumā uzsver iekšējās pretkorupcijas kontroles nozīmi un nepieciešamību publiskā un privātā sektora organizāciju darbībā

9. Decembris, 2020.

Vakar, 8. decembrī, Starptautiskās pretkorupcijas dienas ieskaņā aizvadīts Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) un Valsts administrācijas skolas (VAS) organizētais tiešsaistes pasākums “4K”. Pasākumā augsta līmeņa eksperti diskutēja par organizāciju iekšējās pretkorupcijas kontroles būtisko lomu korupcijas risku novēršanā valsts un pašvaldību izsludinātajos konkursos.

KNAB aicina piedalīties tiešsaistes konferencē "4K"

7. Decembris, 2020.

Rīt, 8. decembrī, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) sadarbībā ar Valsts administrācijas skolu (VAS) aicina valsts iestāžu, pašvaldību un tām piederošo kapitālsabiedrību, kā arī privātā sektora pārstāvjus un citus interesentus piedalīties Starptautiskajai pretkorupcijas dienai veltītajā tiešsaistes konferencē “4K” par organizāciju iekšējās pretkorupcijas kontroles lomu korupcijas risku novēršanā valsts un pašvaldību izsludinātajos konkursos.

KNAB nosūta Ģenerālprokuratūrai kriminālprocesu par juridisku personu

2. Decembris, 2020.

Vakar, 1. decembrī, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nosūtīja krimināllietas materiālus Ģenerālprokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pret vienu Latvijā reģistrētu juridisku personu par uzņēmuma interesēs veiktu kukuļošanu lielā apmērā un izvairīšanos no nodokļu nomaksas, valstij nodarot zaudējumus lielā apmērā.

KNAB rosina uzsākt kriminālvajāšanu pret vienu bijušo maksātnespējas procesa administratoru

1. Decembris, 2020.

Šodien, 1. decembrī, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nosūtīja krimināllietas materiālus Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pret vienu bijušo maksātnespējas procesa administratoru par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā.