Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

Atgādinām - 24. un 25.maijā aizliegta apmaksāta priekšvēlēšanu aģitācija

24. Maijs, 2019.

Atgādinām, ka atbilstoši Priekšvēlēšanu aģitācijas likuma 32.panta pirmajā daļā noteiktajam, vēlēšanu dienā, kā arī dienu pirms vēlēšanu dienas ir aizliegta apmaksātas aģitācijas veikšana publisko elektronisko sakaru tīklos, tai skaitā sociālajos tīklos un citviet internetā (neattiecinot to uz politisko partiju un to apvienību mājaslapām internetā).

Savukārt, izplatīt neapmaksātu aģitāciju sociālajos tīklos, dalīties ar neapmaksātu aģitāciju, ir atļauts.

Aizliegta ir arī priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošana:

  • elektroniskā plašsaziņas līdzekļu radio programmās un raidījumos,
  • publiskās lietošanas ārtelpās un iekštelpās,
  • preses izdevumos,
  • valsts un atvasinātu publisku personu institūcijās, kā arī kapitālsabiedrībās, kurās valstij vai atvasinātām publiskām personām pieder vairāk nekā 50 procenti kapitāla daļu (akciju).

Sakot paldies par līdzšinējo aktivitāti, aicinām iedzīvotājus šodien un Eiropas Parlamenta vēlēšanu dienā, 25.maijā, turpināt būt sociāli aktīviem un ziņot par iespējamiem priekšvēlēšanu aģitācijas pārkāpumiem.

Vēršam uzmanību, ka aizliegtas aģitācijas materiālu esamības konstatēšana publiskas lietošanas ārtelpās un iekštelpās ir Valsts policijas kompetencē. Piemēram, redzot kādā vietā plakātu, kas satur priekšvēlēšanu aģitāciju, lūdzam par to ziņot Valsts policijai, zvanot pa tālruni 110.

Savukārt, pamanot aizliegtu (apmaksātu) aģitāciju sociālajos tīklos vai citviet internetā, lūdzam ziņot KNAB, izvēloties sev ērtāko ziņošanas veidu:

  • pa tālruni 67356161
  • mobilajā lietotnē “Ziņo KNAB!”
  • rakstot uz e-pastu: knab@knab.gov.lv