Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

Par atkārtoto balsošanu Ķekavas novada 785.iecirknī

Vakar

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) informē, ka uz aģitāciju pirms atkārtotās balsošanas 2017.gada 22.jūlijā Ķekavas novada 785.vēlēšanu iecirknī neattiecas Priekšvēlēšanu aģitācijas likumā noteiktais regulējums.

KNAB izglītošanas pasākumi 2017. gada pirmajā pusgadā

19. Jūnijs, 2017.

Viena no KNAB funkcijām korupcijas novēršanas jomā ir izglītot sabiedrību tiesību un ētikas jomā. 

KNAB rosina uzsākt kriminālvajāšanu pret piecām personām

6. Jūnijs, 2017.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nosūtījis prokuratūrai krimināllietas materiālus, rosinot uzsākt kriminālvajāšanu pret piecām personām, no kurām divas ir valsts amatpersonas.

Par priekšvēlēšanu aģitācijas kontroli

30. Maijs, 2017.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) atgādina, ka vēlēšanu dienā, kā arī dienu pirms vēlēšanu dienas priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošana elektroniskā plašsaziņas līdzekļa radio programmās un raidījumos, publiskās lietošanas ārtelpās un iekštelpās, preses izdevumos un valsts un atvasinātu publisku personu institūcijās un kapitālsabiedrībās, kurās valstij vai atvasinātām publiskām personām pieder vairāk nekā 50 procenti kapitāla daļu (akciju), kā arī aģitācijas kā maksas pakalpojuma veikšana publisko elektronisko sakaru tīklos, tai skaitā internetā (neattiecinot to uz politisko partiju un to apvienību mājaslapām internetā) ir aizliegta, izņemot paziņojumu (sludinājumu) izvietošanu, kuri informē par politiskās partijas, politisko partiju apvienības, vēlētāju apvienības vai deputāta kandidāta tikšanos ar vēlētājiem.

KNAB rosina uzsākt kriminālvajāšanu pret vides inspektoru

26. Maijs, 2017.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nosūtīja prokuratūrai krimināllietas materiālus, rosinot uzsākt kriminālvajāšanu pret Dabas aizsardzības pārvaldes vecāko valsts vides inspektoru par kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu.

KNAB uzsācis kriminālprocesu par kukuļa pieprasīšanu

27. Aprīlis, 2017.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) uzsācis kriminālprocesu par valsts amatpersonas – maksātnespējas administratora, iespējams, koruptīvajām darbībām, kas tika vērstas uz kukuļa pieņemšanu, to pieprasot.

KNAB uzsācis kriminālprocesu par uzkūdīšanu veikt dienesta viltojumu un kukuļa piedāvāšanu

20. Aprīlis, 2017.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) uzsācis kriminālprocesu par iespējamu Valsts policijas (VP) amatpersonas koruptīvu rīcību, uzkūdot citu valsts amatpersonu veikt dienesta viltojumu un piedāvājot tai kukuli. VP amatpersona pamudināja citu valsts amatpersonu izdarīt noziedzīgu nodarījumu– viltot izziņu par personas (ne) sodāmību, kuru bija paredzēts izmantot iesniegšanai Krievijas Federācijas valsts iestādei. Pēc pieprasītās viltotās izziņas saņemšanas un kukuļa nodošanas KNAB darbinieki VP amatpersonu aizturēja.

KNAB informē par partiju finansēšanas noteikumu 2015.gadā ievērošanu

18. Aprīlis, 2017.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pabeidzis politisko partiju un to apvienību 2015.gada pārskatu, saņemto biedru, iestāšanās naudu un dāvinājumu (ziedojumu) likumības un patiesuma pārbaudes un saskaņā ar likumā noteikto kārtību sniedz pārskatu par atklātajiem partiju finansēšanas pārkāpumiem.

KNAB uzsācis kriminālprocesu par tirgošanos ar ietekmi

4. Aprīlis, 2017.

Izvērtējot Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) rīcībā esošo informāciju, KNAB šī gada martā uzsāka kriminālprocesu par Krimināllikuma 326. 1panta otrajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma sastāva pazīmēm. Izmeklēšanas laikā tiek iegūti un nostiprināti pierādījumi tam, ka privātpersona, iespējams, pieņēma mantisku labumu par to, ka izmantojot savu sociālo stāvokli prettiesiski ietekmēja Jūrmalas pilsētas domes amatpersonas darbību nolūkā panākt SIA “Jūrmalas siltums” darījuma noslēgšanu kāda uzņēmuma interesēs.  Kriminālprocesā par aizdomās turētām atzītas trīs personas.

KNAB rosina uzsākt kriminālvajāšanu par kukuļa piesavināšanos

31. Marts, 2017.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nosūtījis Rīgas pilsētas Zemgales priekšpilsētas prokuratūrai  krimināllietas materiālus, rosinot uzsākt kriminālvajāšanu pret  personu par kukuļa piesavināšanos (Krimināllikuma (KL) 321.panta pirmā daļa) un par uzkūdīšanu kukuļa došanai (KL 323.panta pirmā daļa un KL 20.panta trešā daļa).

ES fondi Mazāks slogs Atkrāpies Nacinālais kontaktpunkts KP semināri