Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB rosina uzsākt kriminālvajāšanu pret maksātnespējas administratoru

18. Oktobris, 2018.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nosūtījis krimināllietas materiālus Latvijas Republikas Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pret vienu personu.

Stājušās spēkā KNAB strukturālās izmaiņas

17. Oktobris, 2018.

Pirmdien, 15.oktobrī, stājās spēkā Ministru kabineta 2018.gada 4.septembrī pieņemtie noteikumi Nr.566 "Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja nolikums". Pamatojoties uz nolikumu, ir izveidota konceptuāli jauna iestādes iekšējā struktūra, kas primāri vērsta uz noziedzīgu nodarījumu novēršanu, atklāšanu un izmeklēšanu, administratīvā pārkāpuma lietu izskatīšanu, tai pat laikā īstenojot arī plānotus pretkorupcijas pasākumus.

Šodien KNAB dibināšanas 16.gadadiena

10. Oktobris, 2018.

Šodien, 10.oktobrī, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB) aprit 16 gadu kopš tā dibināšanas.

KNAB izsaka pateicību iedzīvotājiem par līdzdalību priekšvēlēšanu kampaņas monitorēšanā

8. Oktobris, 2018.

KNAB izsaka pateicību visiem, kas atsaucās aicinājumam nepalikt vienaldzīgiem un ziņoja par iespējamiem 13.Saeimas vēlēšanu priekšvēlēšanu aģitācijas pārkāpumiem, gan visa priekšvēlēšanu perioda laikā no š.g. 9.jūnija līdz 4.oktobrim, gan dienā pirms vēlēšanām un vēlēšanu dienā, 6.oktobrī.

Atgādinājums par priekšvēlēšanu aģitācijas ierobežojumiem

5. Oktobris, 2018.

Atgādinām, ka atbilstoši Priekšvēlēšanu aģitācijas likuma 32.panta pirmajā daļā noteiktajam, vēlēšanu dienā, kā arī dienu pirms vēlēšanu dienas ir aizliegta priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošana.

Ziņo par pārkāpumiem arī no ārvalstīm, izmantojot “Ziņo KNAB!” vai Ziņojumu centra tālruni!

1. Oktobris, 2018.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs aicina ne tikai Latvijā, bet arī ārvalstīs dzīvojošos Latvijas valstspiederīgos būt vērīgiem un ziņot par iespējamiem priekšvēlēšanu aģitācijas pārkāpumiem, izmantojot gan mobilo lietotni “Ziņo KNAB!”, gan KNAB informatīvos tālruņus.

KNAB aicina arī turpmāk izmantot mobilo lietotni “Ziņo KNAB!”

28. Septembris, 2018.

Kopš iedzīvotājiem ir pieejama mobilā lietotne “Ziņo KNAB!”, vērojama iedzīvotāju aktivitātes palielināšanās, ziņojot par iespējamiem priekšvēlēšanu aģitācijas pārkāpumiem. Līdz šodienai, 28.septembrim, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (turpmāk – KNAB) mobilajā lietotnē saņēmis 886 ziņojumus, kas ir gandrīz uz pusi vairāk, nekā mēnesi iepriekš.

KNAB rosina uzsākt kriminālvajāšanu pret bijušo Latvijas Republikas Saeimas deputātu

27. Septembris, 2018.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nosūtījis krimināllietas materiālus Latvijas Republikas Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļai kriminālvajāšanas uzsākšanai pret LR Saeimas deputātu.

KNAB lūdz SIA “Spikeru nami” novērst pārkāpumu priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošanā

26. Septembris, 2018.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB), veicot uz SIA “Spikeru nami” ēku kompleksa fasādes izvietoto reklāmas objektu atbilstības Priekšvēlēšanu aģitācijas likuma prasībām pārbaudi, konstatēja, ka uz SIA “Spikeru nami” ēku kompleksa fasādes izvietotie reklāmas objekti satur netiešu aicinājumu 13.Saeimas vēlēšanās balsot par konkrētu partiju un tās deputātu kandidātu, un saskaņā ar Aģitācijas likuma 1.panta 3.punktā noteikto ir uzskatāma par priekšvēlēšanu aģitāciju. Ņemot vērā to, ka SIA “Spikeru nami” nav atbilstoši Priekšvēlēšanu aģitācijas likumā noteiktajām prasībām iesniedzis KNAB priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošanas izcenojumu, KNAB lūdz SIA “Spikeru nami” nekavējoties novērst pārkāpumu, noņemot reklāmas objektu no ēku kompleksa fasādes.

Atgādinājums par trešo personu priekšvēlēšanu aģitāciju

21. Septembris, 2018.

Atbilstoši Priekšvēlēšanu aģitācijas likuma prasībām priekšvēlēšanu aģitāciju var veikt  politiskā partija, politisko partiju apvienība, vēlētāju apvienība, deputāta kandidāts vai nesaistīta persona.

Aplikācija KP semināri Nacinālais kontaktpunkts Atkrāpies ES fondi