Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB 2016.gada darba rezultāti

15. Marts, 2017.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) ir iesniedzis Ministru kabinetam un Saeimai ziņojumu “Par Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja darbību 2016.gadā”. Vakar minētais ziņojums tika skatīts Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas Korupcijas novēršanas apakškomisijā.

KNAB uzsācis kriminālprocesu par kukuļa lielā apmērā izspiešanu saistībā ar būvniecības objektu

6. Marts, 2017.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (turpmāk – KNAB) uzsācis kriminālprocesu par, iespējams, kukuļa lielā apmērā izspiešanu par būvobjekta nodošanu ekspluatācijā un par dokumentu viltošanu būvniecības objektā.

KNAB uzsācis kriminālprocesu pret Dabas aizsardzības pārvaldes vides inspektoru

21. Februāris, 2017.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) uzsācis kriminālprocesu pret Dabas aizsardzības pārvaldes Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta vecāko valsts vides inspektoru par iespējamu kukuļa pieprasīšanu (Krimināllikuma 320.panta trešā daļa).

KNAB rosina uzsākt kriminālvajāšanu pret Ogres vispārējās pirmsskolas izglītības iestādes amatpersonu un darbiniekiem

17. Februāris, 2017.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nosūtījis Ogres rajona prokuratūrai krimināllietas materiālus, rosinot uzsākt kriminālvajāšanu pret Ogres vispārējās pirmsskolas izglītības iestādes amatpersonu un  darbiniekiem par ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu, dokumentu viltošanu un dienesta viltojumu.

KNAB rosina uzsākt kriminālvajāšanu pret ārvalsts privātpersonu

6. Februāris, 2017.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nosūtījis Ģenerālprokuratūrai krimināllietas materiālus, rosinot uzsākt kriminālvajāšanu pret ārvalsts privātpersonu par kukuļa piedāvāšanu un kukuļdošanu (Krimināllikuma 323.panta pirmā daļa) Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) inspektoram.

KNAB rosina uzsākt kriminālvajāšanu pret slimnīcas darbiniekiem

3. Februāris, 2017.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nosūtījis Ģenerālprokuratūrai krimināllietas materiālus, rosinot uzsākt kriminālvajāšanu  pret VSIA "Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca" darbiniekiem par prettiesisku labumu pieprasīšanu un pieņemšanu, kā arī dokumentu viltošanu.

Korupcijas uztveres indekss 2016: Latvijai līdz šim augstākais novērtējums

25. Janvāris, 2017.


Starptautiskā pretkorupcijas organizācija Transparency International ir paziņojusi pasaules valstu korupcijas uztveres indeksa (KUI) datus – 176 pasaules valstu vidū Latvija ierindojas 44.vietā ar 57 punktiem no 100.


Par tiesībsarga J.Jansona publiski pausto

11. Janvāris, 2017.

Atsaucoties uz šodien LTV1 “Rīta panorāma” tiesībsarga Jura Jansona pausto viedokli un aizskarošajiem izteikumiem par Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju (KNAB) un tiesu varas institūcijām, un to lēmumiem viņa administratīvā pārkāpuma lietā, KNAB norāda, ka lietvedība  tiesībsarga J.Jansona administratīvā pārkāpuma lietā tika ierosināta, pamatojoties uz saņemto iesniegumu par valsts amatpersonai noteikto ierobežojumu un aizliegumu neievērošanas faktu, nevis par amata pilnvaru realizēšanu interešu konflikta situācijā.

KNAB rosina uzsākt kriminālvajāšanu pret VP amatpersonu

23. Decembris, 2016.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nosūtījis Rīgas pilsētas Centra rajona prokuratūrai krimināllietas materiālus, rosinot uzsākt kriminālvajāšanu pret  Valsts policijas (VP) amatpersonu par 15 000 EUR kukuļa piedāvājuma pieņemšanu (Krimināllikuma (KL) 320.panta otrā daļa) un pret privātpersonu par kukuļa piedāvājuma pieņemšanas atbalstīšanu (KL 20.panta ceturtā daļa un 320.panta otrā daļa).

KNAB uzsācis kriminālprocesu par dokumentu viltošanu

15. Decembris, 2016.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) 2016.gada decembrī uzsācis kriminālprocesu par iespējamu dienesta dokumentu viltošanu saistībā ar vairāku fiktīvu darbinieku nodarbināšanu Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC).

Mazāks slogs ES fondi Nacinālais kontaktpunkts