Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB atgādina: amatpersonām par interešu konflikta pārkāpumiem jāatlīdzina nodarītos zaudējumus

Vakar

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) atgādina, ka ikvienai valsts amatpersonai ir saistoši likumā “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā” (IKNL) un citos normatīvajos aktos noteiktie ierobežojumi, aizliegumi un pienākumi. Ja valsts amatpersonas savā darbībā pieļauj pretlikumības, KNAB šīs personas var ne tikai saukt pie atbildības, bet arī uzlikt pienākumu atlīdzināt valsts vai pašvaldības budžetam radītos zaudējumus.

KNAB rosina uzsākt kriminālvajāšanu pret fizisku personu

14. Oktobris, 2020.

Šodien, 14. oktobrī, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) lūdz Ģenerālprokuratūrai uzsākt kriminālvajāšanu pret vienu fizisku personu par aizliegtu operatīvās darbības pasākumiem paredzētās stratēģiskās nozīmes ierīces glabāšanu.

KNAB pilnveidos pretkorupcijas mehānismus

12. Oktobris, 2020.

Š.g. 6. oktobrī Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks Jēkabs Straume un Iekšlietu ministrijas valsts sekretāra vietniece Ingūna Aire parakstīja līgumu par projekta “Atbalsts trauksmes celšanas sistēmas izveidei Latvijā” īstenošanu.

KNAB publicē priekšvēlēšanu aģitācijas izdevumu limitus reklāmas izvietošanai un labdarībai pirms nākamgad plānotajām pašvaldību vēlēšanām

7. Oktobris, 2020.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) aprēķinājis priekšvēlēšanu aģitācijas izdevumu apmēru katrā Latvijas pašvaldībā, ko politiskās partijas drīkstēs tērēt pirms 2021. gada 5. jūnijā plānotajām pašvaldību vēlēšanām. Ierobežotie izdevumi attiecas uz politiskās reklāmas izvietošanu, labdarību, sponsorēšanu, pabalstiem un dāvinājumiem.

Aizvadīta KNAB 67. Sabiedriski konsultatīvās padomes sēde

2. Oktobris, 2020.

1. oktobrī tiešsaistē aizvadīta Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) Sabiedriski konsultatīvās padomes (SKP) 67. sēde. SKP locekļi un KNAB amatpersonas savstarpēji diskutēja par nepieciešamību veicināt koruptīvu darījumu atklāšanas un iztiesāšanas procesus Latvijā, valsts plānu korupcijas novēršanā un apkarošanā nākamajam periodam un vispārējām KNAB aktualitātēm.

KNAB rosina uzsākt kriminālvajāšanu pret divām fiziskām personām

28. Septembris, 2020.

Šodien, 28. septembrī, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) lūdz Ģenerālprokuratūrai uzsākt kriminālvajāšanu pret vienu fizisku personu par kukuļa došanu lielā apmērā un vienu fizisku personu – par kukuļa piesavināšanos lielā apmērā.

KNAB lūdzis tiesai vienai personai piemērot drošības līdzekli - apcietinājumu

23. Septembris, 2020.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) š.g. 22. septembrī iepriekš uzsākta kriminālprocesa ietvaros vērsās tiesā ar ierosinājumu fiziskai personai piemērot ar brīvības atņemšanu saistītu drošības līdzekli – apcietinājumu.

KNAB uzsācis septiņus administratīvā pārkāpuma procesus par iespējamiem priekšvēlēšanu aģitācijas pārkāpumiem

11. Septembris, 2020.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pēc padziļinātas apstākļu noskaidrošanas uzsāka septiņus administratīvā pārkāpuma procesus par iespējamām prettiesiskām darbībām priekšvēlēšanu aģitācijas periodā, tostarp Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu dienā un dienu pirms tās.

Partiju deklarētie aģitācijas izdevumi pirms Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām (29.08.2020.)

2. Septembris, 2020.

Informācija par politisko partiju deklarētajiem priekšvēlēšanu aģitācijas izdevumiem līdz 29. augustam, kurus KNAB iesniegušas partijas un reklāmas pakalpojumu sniedzēji.

KNAB uzsāk trīs padziļinātas pārbaudes par iespējamiem pārkāpumiem Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās

29. Augusts, 2020.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu dienā saņēma ap desmit signāliem par iespējamiem aģitācijas aizlieguma pārkāpumiem, trīs gadījumos KNAB saskatīja pamatu uzsākt padziļinātu pārbaudi. Divi gadījumi saistīti ar to, ka tirdzniecībā aizvien iespējams iegādāties preses izdevumus, kuros iekļauta politiskā reklāma, savukārt trešais gadījums saistīts ar sociālajā medijā apmaksātu politiska rakstura saturu.

Nacinālais kontaktpunkts Aplikācija ES fondi Atkrāpies KP semināri