Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB nosūta Ģenerālprokuratūrai kriminālprocesu par juridisku personu

2. Decembris, 2020.

Vakar, 1. decembrī, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nosūtīja krimināllietas materiālus Ģenerālprokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pret vienu Latvijā reģistrētu juridisku personu par uzņēmuma interesēs veiktu kukuļošanu lielā apmērā un izvairīšanos no nodokļu nomaksas, valstij nodarot zaudējumus lielā apmērā.

KNAB rosina uzsākt kriminālvajāšanu pret vienu bijušo maksātnespējas procesa administratoru

1. Decembris, 2020.

Šodien, 1. decembrī, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nosūtīja krimināllietas materiālus Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pret vienu bijušo maksātnespējas procesa administratoru par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā.

Valsts prezidents un KNAB priekšnieks: jaunais partiju finansēšanas modelis veicina demokrātisku partiju kultūru, taču par likuma pārkāpumiem pienākas sods

1. Decembris, 2020.

30. novembrī Valsts prezidents Egils Levits Rīgas pilī tikās ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieku Jēkabu Straumi, lai pārrunātu politisko partiju finansēšanas modeļa darbību. Tika apspriesti principiāli jautājumi, kas saistīti ar līdzšinējiem ziedojumiem partijām, pārkāpjot likuma noteikumus.

KNAB aicina piedalīties tiešsaistes konferencē par institūciju un uzņēmumu iekšējās pretkorupcijas kontroles lomu publiskajos iepirkumos

25. Novembris, 2020.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) sadarbībā ar Valsts administrācijas skolu (VAS) aicina pārstāvjus no valsts iestādēm, pašvaldībām un tām piederošajām kapitālsabiedrībām, kā arī uzņēmējus š.g. 8. decembrī piedalīties Starptautiskajai pretkorupcijas dienai veltītajā tiešsaistes konferencē “4K”. Pasākuma mērķis ir akcentēt organizāciju iekšējās kontroles lomu korupcijas risku novēršanā gan pašreizējās Covid-19 krīzes, gan ikdienas apstākļos, kad uzņēmumi piedalās valsts un pašvaldību izsludinātajos konkursos.

KNAB rosina uzsākt kriminālvajāšanu pret četrām personām

12. Novembris, 2020.

Šodien, 12. novembrī, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nosūtīja krimināllietas materiālus Ģenerālprokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pret vienu valsts amatpersonu par kukuļa piedāvājuma un kukuļa pieņemšanu, bet pret diviem uzņēmējiem – par kukuļa piedāvāšanu un tā nodošanu. Vienam no iepriekšminētajiem uzņēmējiem, kā arī citai iesaistītai fiziskai personai KNAB inkriminē arī aizliegtu operatīvās darbības pasākumiem paredzētās stratēģiskās nozīmes ierīces glabāšanu.

KNAB rosina uzsākt kriminālvajāšanu pret divām fiziskām personām

5. Novembris, 2020.

3. novembrī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nosūtīja krimināllietas materiālus Ģenerālprokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pret divām fiziskām personām par kukuļa pieprasīšanu, uzkūdīšanu uz kukuļa došanu lielā apmērā, kā arī kukuļdošanas starpniecības mēģinājumu. Vienai no iepriekšminētajām personām KNAB papildus inkriminē arī noziedzīgā nodarījuma atbalstīšanu, bet otrai – kukuļa piesavināšanās mēģinājumu.

KNAB rosina uzsākt kriminālvajāšanu pret trim Dobeles novada pašvaldības policijas amatpersonām

3. Novembris, 2020.

Šodien, 3. novembrī, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nosūtīja krimināllietas materiālus Zemgales tiesas apgabala prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pret trim Dobeles novada pašvaldības policijas amatpersonām par kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu. Vienai no iepriekšminētajām amatpersonām KNAB inkriminē arī uzkūdīšanu izdarīt noziedzīgu nodarījumu.

KNAB atgādina: amatpersonām par interešu konflikta pārkāpumiem jāatlīdzina nodarītie zaudējumi

20. Oktobris, 2020.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) atgādina, ka ikvienai valsts amatpersonai ir saistoši likumā “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā” (IKNL) un citos normatīvajos aktos noteiktie ierobežojumi, aizliegumi un pienākumi. Ja valsts amatpersonas savā darbībā pieļauj pretlikumības, KNAB šīs personas var ne tikai saukt pie atbildības, bet arī uzlikt pienākumu atlīdzināt valsts vai pašvaldības budžetam radītos zaudējumus.

KNAB rosina uzsākt kriminālvajāšanu pret fizisku personu

14. Oktobris, 2020.

Šodien, 14. oktobrī, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) lūdz Ģenerālprokuratūrai uzsākt kriminālvajāšanu pret vienu fizisku personu par aizliegtu operatīvās darbības pasākumiem paredzētās stratēģiskās nozīmes ierīces glabāšanu.

KNAB pilnveidos pretkorupcijas mehānismus

12. Oktobris, 2020.

Š.g. 6. oktobrī Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks Jēkabs Straume un Iekšlietu ministrijas valsts sekretāra vietniece Ingūna Aire parakstīja līgumu par projekta “Atbalsts trauksmes celšanas sistēmas izveidei Latvijā” īstenošanu.

ES fondi Atkrāpies KP semināri Aplikācija Nacinālais kontaktpunkts