Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB šodien veiktās kriminālprocesuālās darbības Ķekavas novada pašvaldībā saistītas ar aizdomām par dienesta viltojumu personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās

13. Maijs, 2021.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) informē, ka šodien, 13. maijā, iepriekš uzsākta kriminālprocesa ietvaros KNAB veica kriminālprocesuālās darbības Ķekavas novada pašvaldībā. Neviena persona nav aizturēta, un kriminālprocesā pagaidām nav personu, kam būtu tiesības uz aizstāvību.  

Katrs piektais Latvijas iedzīvotājs un uzņēmējs pieļauj iesaistīšanos koruptīvos darījumos

8. Maijs, 2021.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) veiktā sabiedriskās domas aptauja liecina, ka katrs piektais iedzīvotājs un uzņēmējs pieļauj kukuļa došanu valsts vai pašvaldības amatpersonai. Tāpat katrs piektais iedzīvotājs un uzņēmējs atzinis neoficiālu maksājumu veikšanu, dāvanu došanu vai personisko kontaktu izmantošanu pēdējo divu gadu laikā, lai risinātu dažādas profesionālas vai sadzīviskas situācijas.

KNAB publicē jaunāko informāciju par deklarētajiem aģitācijas izdevumiem pirms pašvaldību vēlēšanām

7. Maijs, 2021.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) apkopojis politisko spēku un reklāmdevēju sniegto informāciju par politisko partiju un to apvienību deklarētajiem priekšvēlēšanu aģitācijas izdevumiem. Partijas vai to apvienības no 6. februāra līdz 30. aprīlim kopumā noslēgušas līgumus 741 155,85 eiro apmērā par limitētajiem aģitācijas izdevumiem pirms 5. jūnijā gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām. 

KNAB rosina uzsākt kriminālvajāšanu pret vairākkārtēju likumpārkāpēju par kukuļa došanu Valsts policijas amatpersonai

6. Maijs, 2021.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) paātrinātā procesa kārtībā rosināja Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrai uzsākt kriminālvajāšanu pret fizisku personu, kas iepriekš vairākkārt nonākusi tiesībsargājošo iestāžu redzeslokā, par 100 eiro kukuļa došanu Valsts policijas amatpersonai.

KNAB rosina uzsākt kriminālvajāšanu pret sporta skolas valsts amatpersonu un fizisku personu – sporta treneri

26. Aprīlis, 2021.

Šodien, 26. aprīlī, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nosūtīja krimināllietas materiālus Rīgas Pārdaugavas prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pret vienu valsts amatpersonu par iespējamu dienesta viltojumu, kā arī svešas mantas un finanšu līdzekļu piesavināšanās atbalstīšanu, savukārt vienu fizisku personu – par iespējamu svešas mantas un finanšu līdzekļu piesavināšanos. 

KNAB publicē lēmumu par kriminālprocesa izbeigšanu saistībā ar FinCEN un komercbankas pārstāvja pausto pieņēmumu pārbaudīšanu

26. Aprīlis, 2021.

Ņemot vērā sabiedrības interesi, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) atbilstoši Kriminālprocesa likuma 375. panta otrajai daļai publisko iestādes 26. martā pieņemto lēmumu par kriminālprocesa Nr. 16870000718 izbeigšanu.

Šodien noslēdzas priekšlikumu Korupcijas novēršanas un apkarošanas pasākumu plānam iesniegšana

23. Aprīlis, 2021.

Šodien, 23. aprīlī, noslēdzas sabiedriskā apspriešana par Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) izstrādāto valsts mēroga Korupcijas novēršanas un apkarošanas pasākumu plāna 2021. – 2023. gadam projektu (Pretkorupcijas pasākumu plāna projekts). KNAB vērš uzmanību, ka vēl tikai šodien iedzīvotājiem ir iespējams izteikt vērtējumu un sniegt priekšlikumus šim politikas plānošanas dokumentam. KNAB saņemto informāciju izvērtēs un lems par Pretkorupcijas pasākumu plāna projekta precizēšanu vai papildināšanu.

KNAB rosina uzsākt kriminālvajāšanu pret četrām personām un piemērot piespiedu ietekmēšanas līdzekļus divām juridiskajām personām

20. Aprīlis, 2021.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nosūtījis krimināllietas materiālus Zemgales tiesas apgabala prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pret vienu valsts amatpersonu par iespējamu kukuļa pieņemšanu un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu, divām fiziskām personām par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas atbalstīšanu, savukārt pret vienu uzņēmēju – par iespējamu kukuļa nodošanu valsts amatpersonai juridisko personu interesēs. Tāpat KNAB prokuratūrai rosinājis piemērot piespiedu ietekmēšanas līdzekļus divām juridiskajām personām.

KNAB aicina valsts un pašvaldību institūciju pārstāvjus piedalīties vebinārā par administratīvo resursu izmantošanu priekšvēlēšanu aģitācijai

20. Aprīlis, 2021.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) ar Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) informatīvo atbalstu aicina valsts un pašvaldību institūciju pārstāvjus 28. aprīlī no plkst. 10.00 līdz 11.30 piedalīties bezmaksas vebinārā par administratīvo resursu izmantošanas aizliegumu priekšvēlēšanu aģitācijai.

KNAB Sabiedriski konsultatīvās padomes sēdes centrālais temats – Korupcijas novēršanas un apkarošanas pasākumu plāna projekts

19. Aprīlis, 2021.

15. aprīlī aizvadīta Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) Sabiedriski konsultatīvās padomes (SKP) 69. sēde. Tā kā pašlaik notiek sabiedriskā apspriešana par KNAB izstrādāto Korupcijas novēršanas un apkarošanas pasākumu plāna 2021. – 2023. gadam projektu (Pretkorupcijas pasākumu plāna projekts), SKP locekļi apsprieda minēto dokumentu. 

Aplikācija ES fondi Atkrāpies Nacinālais kontaktpunkts KP semināri