Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB uzsācis kriminālprocesu par kukuļa pieprasīšanu

27. Aprīlis, 2017.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) uzsācis kriminālprocesu par valsts amatpersonas – maksātnespējas administratora, iespējams, koruptīvajām darbībām, kas tika vērstas uz kukuļa pieņemšanu, to pieprasot.

KNAB uzsācis kriminālprocesu par uzkūdīšanu veikt dienesta viltojumu un kukuļa piedāvāšanu

20. Aprīlis, 2017.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) uzsācis kriminālprocesu par iespējamu Valsts policijas (VP) amatpersonas koruptīvu rīcību, uzkūdot citu valsts amatpersonu veikt dienesta viltojumu un piedāvājot tai kukuli. VP amatpersona pamudināja citu valsts amatpersonu izdarīt noziedzīgu nodarījumu– viltot izziņu par personas (ne) sodāmību, kuru bija paredzēts izmantot iesniegšanai Krievijas Federācijas valsts iestādei. Pēc pieprasītās viltotās izziņas saņemšanas un kukuļa nodošanas KNAB darbinieki VP amatpersonu aizturēja.

KNAB informē par partiju finansēšanas noteikumu 2015.gadā ievērošanu

18. Aprīlis, 2017.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pabeidzis politisko partiju un to apvienību 2015.gada pārskatu, saņemto biedru, iestāšanās naudu un dāvinājumu (ziedojumu) likumības un patiesuma pārbaudes un saskaņā ar likumā noteikto kārtību sniedz pārskatu par atklātajiem partiju finansēšanas pārkāpumiem.

KNAB uzsācis kriminālprocesu par tirgošanos ar ietekmi

4. Aprīlis, 2017.

Izvērtējot Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) rīcībā esošo informāciju, KNAB šī gada martā uzsāka kriminālprocesu par Krimināllikuma 326. 1panta otrajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma sastāva pazīmēm. Izmeklēšanas laikā tiek iegūti un nostiprināti pierādījumi tam, ka privātpersona, iespējams, pieņēma mantisku labumu par to, ka izmantojot savu sociālo stāvokli prettiesiski ietekmēja Jūrmalas pilsētas domes amatpersonas darbību nolūkā panākt SIA “Jūrmalas siltums” darījuma noslēgšanu kāda uzņēmuma interesēs.  Kriminālprocesā par aizdomās turētām atzītas trīs personas.

KNAB rosina uzsākt kriminālvajāšanu par kukuļa piesavināšanos

31. Marts, 2017.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nosūtījis Rīgas pilsētas Zemgales priekšpilsētas prokuratūrai  krimināllietas materiālus, rosinot uzsākt kriminālvajāšanu pret  personu par kukuļa piesavināšanos (Krimināllikuma (KL) 321.panta pirmā daļa) un par uzkūdīšanu kukuļa došanai (KL 323.panta pirmā daļa un KL 20.panta trešā daļa).

KP, KNAB un IUB uzsāk semināru ciklu lielākajās Latvijas pilsētās

30. Marts, 2017.

Konkurences padome (KP) sadarbībā ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju (KNAB) un Iepirkumu uzraudzības biroju (IUB) aicina uzņēmējus un valsts un pašvaldību iestāžu iepirkumu speciālistus piedalīties izglītojošā semināru ciklā “Par godīgu uzņēmējdarbību” Latvijas lielākajās pilsētās.

Izglītojošs seminārs partiju pārstāvjiem

28. Marts, 2017.

Šī gada 5.aprīlī plkst.11:00 Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) aicina politiskās partijas un to apvienības uz informatīvu semināru par priekšvēlēšanu politiskās aģitācijas jautājumiem.

KNAB 2016.gada darba rezultāti

15. Marts, 2017.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) ir iesniedzis Ministru kabinetam un Saeimai ziņojumu “Par Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja darbību 2016.gadā”. Vakar minētais ziņojums tika skatīts Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas Korupcijas novēršanas apakškomisijā.

KNAB uzsācis kriminālprocesu par kukuļa lielā apmērā izspiešanu saistībā ar būvniecības objektu

6. Marts, 2017.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (turpmāk – KNAB) uzsācis kriminālprocesu par, iespējams, kukuļa lielā apmērā izspiešanu par būvobjekta nodošanu ekspluatācijā un par dokumentu viltošanu būvniecības objektā.

KNAB uzsācis kriminālprocesu pret Dabas aizsardzības pārvaldes vides inspektoru

21. Februāris, 2017.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) uzsācis kriminālprocesu pret Dabas aizsardzības pārvaldes Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta vecāko valsts vides inspektoru par iespējamu kukuļa pieprasīšanu (Krimināllikuma 320.panta trešā daļa).

ES fondi Nacinālais kontaktpunkts Atkrāpies KP semināri Mazāks slogs