Sociālā kampaņa "Nepieļauj!"

Kampaņas norises laiks: 2015.gada 25.maijs – 1.oktobris
Kampaņas īstenotāji: Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs
Kampaņas sauklis: "Nepieļauj!"
Kampaņas mērķis: pievērst sabiedrības uzmanību korupcijas problemātikai un aicināt, sastopoties ar korupcijas gadījumu, informēt KNAB.

2015.gadā, aktualizējot korupcijas problemātiku Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) īsteno sociālo kampaņu "Nepieļauj!".

Sociālās kampaņas "Nepieļauj!" mērķis ir pievērst iedzīvotāju uzmanību korupcijas problemātikai, kad lēmumi tiek pieņemti un spriesti prettiesisku labumu un kukuļu devēju interesēs, nevis taisnības vārdā, kā arī aicināt informēt KNAB, sastopoties ar  korupcijas gadījumiem.

kampaņas "nepieļauj" vides reklāmas baneris

Plakātā attēlota Temīda, taisnības dieviete (sengrieķu mitoloģijā), taisnīgas tiesas tēls, kuras svaros tiek likts maiss ar prettiesiskiem labumiem, ‘kukuļiem’, kas rodami kādam cilvēkam uz pleca gulošajā korupcijas maisā, taču Temīdas svarus atsvērt cenšas cits tēls, tādējādi nepieļaujot svaru nosvēršanos par labu korumpētībai.

Plakāta sauklis "Nepieļauj!". Tas ir aicinājums nepieļaut koruptīvas darbības, koruptīvu lēmumu pieņemšanu ne vien tiesu spriedumos, bet ikvienā dzīves jomā, aicinājums nepieļaut naudas varu pār taisnas tiesas, sprieduma un lēmuma spēku. Ikviena valsts vai pašvaldības apmaksāta darbinieka pienākums ir kvalitatīvi un efektīvi veikt savu darbu, nepieprasot un nepieņemot par to papildu maksājumu, prettiesisku labumu vai "kukuli”.

Vides reklāma

Latvijas pilsētās (Bauskā, Daugavpilī, Jelgavā,  Jēkabpilī, Salaspilī, Siguldā, Tukumā, Valmierā, Ventspilī) ir redzami plakāti, kas aicina nepieļaut korupciju.

kampaņas "nepieļauj" vides reklāma Ventspilī
kampaņas "nepieļauj" vides reklāmaJelgavā
kampaņas "nepieļauj" vides reklāma Valmierā

Sociālās reklāmas ietvaros publiski pieejamās vietās, valsts un pašvaldības iestādēs, lidostā "Rīga”,  izvietots plakāts "Nepieļauj!”, kurā ir redzams arī KNAB logo un bezmaksas anonīmais uzticības tālrunis 80002070, kur var vērsties ikviens un ziņot par jebkādām korupcijas izpausmēm.

kampaņas "nepieļauj" reklāma Rīgas lidostā

Publiskie pasākumi

Sociālās kampaņas atklāšana − 2015. gada 1. jūnijā Rīgas Juridiskajā augstskolā.

Kampaņas atklāšanas pasākumā, uzrunājot klātesošos medijus, KNAB priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks sacīja, ka kopumā socioloģiskā aptauja rāda pozitīvu tendenci, jo palielinās to cilvēku skaits, kuri uzskata, ka korupcijas līmenis Latvijā mazinās. "Kas ir nepieciešamais, lai šis līmenis būtu vēl mazāks? Galvenais, lai tas būtu morāli nepieņemami, kauns dot kukuli," uzsvēra KNAB priekšnieks. Statistika liecina, ka morāli nepieņemama kukuļa došana ir 38% iedzīvotāju. Aptauja liecina, ka par korupciju ziņotu apmēram puse iedzīvotāju.

kampaņa "nepieļauj"

Pasākumā uzrunas sacīja arī KNAB Sabiedriski konsultatīvās padomes priekšsēdētājs Aivars Borovkovs, Rīgas Juridiskās augstskolas docente Dr. iur. Inese Druviete, kā arī plakāta autore − Līga Krūmale. Viņa, Ezeres vidusskolas skolniece, bija laureātu vidū 2006. gadā, kad ar šo zīmējumu piedalījās KNAB radošajā konkursā.

kampaņa "nepieļauj"
kampaņa "nepieļauj"
kampaņa "nepieļauj"