Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Skolotājiem un skolēniem

*Pārpublicējot atsauce uz KNAB ir obligāta!

Pretkorupcijas stunda skolēniem


Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) skolēnu izpratnes veicināšanai par pretkorupcijas jautājumiem ir izstrādājis metodisko materiālu skolotājiem "Pretkorupcijas mācību stunda skolēniem". Materiāls galvenokārt paredzēts vidējās izglītības iestāžu skolēnu izglītošanai, taču tas var noderēt arī pedagogam, kurš par pretkorupcijas un ētikas jautājumiem runā pamatskolā.  Izdevuma mērķis ir radīt jauniešiem izpratni par korupcijas negatīvajām sekām un kaitējumu sabiedrībai un demokrātijai, kā arī veicināt jauniešu vidū diskusiju par labu pārvaldību, godprātību un citām sabiedrības vērtībām. Lai pretkorupcijas tēmu saistošākā veidā varētu pasniegt skolēniem, metodiskajā materiālā iekļauta ne tikai teorija, bet arī piemēri, uzdevumi un jautājumi diskusijai.

Tajā atradīsiet atbildes uz septiņiem būtiskiem jautājumiem:

 • kas ir korupcija?
 • kādi ir korupcijas cēloņi?
 • kādas ir korupcijas sekas?
 • kā korupcija izpaužas?
 • kā novērst korupciju un kas ir KNAB?
 • kā korupciju var izmērīt?
 • kāda ir katra indivīda loma korupcijas izskaušanā?

 Metodiskais materiāls skolotājiem "Pretkorupcijas mācību stunda skolēniem"

 

Prezentācijas no KNAB semināriem pedagogiem:

 

Skolēnu un pedagogu iespējas KNAB

 

 • Ikvienai skolai un skolotājam tiek piedāvāta iespēja sadarbībā ar KNAB speciālistiem organizēt pretkorupcijas stundu vai citu pasākumu skolēniem. Interesentus aicinām vērsties pie Politikas plānošanas nodaļas galvenajiem speciālistiem sabiedrības izglītošanas jomā, zvanot pa tālruni 67356189.
 • KNAB speciālisti piedāvā izglītojošas pretkorupcijas lekcijas arī pedagogiem.
 • Atvērto durvju diena KNAB. Ik gadu septembrī KNAB piedalās valsts pārvaldes Atvērto durvju dienā. Tā ikgadu tiek izsludināta septembra sākumā. Plašāka informācija.
 • Radošie konkursi jauniešiem. KNAB organizē pretkorupcijas konkursu jauniešiem, aicinot dažādās formās paust savu nosodošo attieksmi pret korupciju. Par konkursiem tiek paziņots publiski, ievietojot informāciju KNAB mājaslapā un izsūtot aicinājumu skolām.

Pretkorupcijas lapa sociālajā tīklā facebook.com


Sekojot pretkorupcijas lapai „Mēs pret korupciju” sociālajā tīklā „Facebook”, iespējams interaktīvā veidā uzzināt vairāk par pretkorupcijas aktualitātēm Latvijā un pasaulē. Lapas „Mēs pret korupciju” mērķis ir interaktīvā veidā celt jauniešu zināšanu līmeni par korupcijas jautājumiem, vairot jauniešu neiecietību pret korupciju un veicināt jauniešu iesaisti pretkorupcijas idejas popularizēšanā.

 

Arhīvs


KNAB konkursos iesniegtie darbi un nolikumi:

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja 2009.gadā sagatavotais izdevums "KNAģis" vidusskolēniem par pretkorupcijas jautājumiem. "KNAģis" ir korupcijas novēršanas aģents, kurš elektroniskas avīzes formā aicina vidusskolēnus iesaistīties pretkorupcijas aktivitātēs.  /clothes_peg_clipart1.gif - 10.24 KB

KNAB izdevuma KNAģis speciālizlaidums vidusskolēniem

Atrisinājumi KNAģa numurā ievietotajiem situāciju aprakstiem un svešvārdu mīklai