Aģitācija

Ievērojot, ka pašvaldību vēlēšanas Varakļānu un Rēzeknes novadā pārceltas uz š.g. 11. septembri, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) vērš uzmanību, ka aģitācijas materiālus drīkstēs izvietot tikai tie reklāmas pakalpojumu sniedzēji, kas būs deklarējuši izvietošanas izcenojumus. Reklāmdevējiem aģitācijas materiālu izvietošanas izcenojumu iesniegšanas termiņš ir 9. jūnijs.

Savukārt reklāmdevējiem, kas līdz 7. janvārim iesniedza KNAB izcenojumus aģitācijas materiālu izvietošanai aizvadītajās pašvaldību vēlēšanās un kas plāno aģitācijas materiālus izvietot arī uz gaidāmajām vēlēšanām Varakļānu un Rēzeknes novadā, izcenojumi atkārtoti nav jāiesniedz. Ja reklāmdevējs plāno precizēt iesniegtos izcenojumus, to var darīt līdz 9. jūnijam.

Lai politiskajiem spēkiem, kas kandidē pašvaldību vēlēšanās, būtu nodrošināti vienlīdzīgi aģitācijas materiālu izvietošanas apstākļi, politisko partiju, to apvienību un deputātu kandidātu aģitācijas materiālus drīkst izvietot tikai tie reklāmas pakalpojumu sniedzēji, kas deklarējuši izcenojums KNAB un Nacionālajā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomē (NEPLP).

Reklāmas pakalpojumu sniedzējiem, kas plāno piedāvāt izvietot priekšvēlēšanu aģitācijas materiālus preses izdevumos, publiskajās vietās un internetā, izcenojumi jāiesniedz KNAB. Turpretī pienākums iesniegt priekšvēlēšanu aģitācijas izcenojumus publiskās vietās nav attiecināms uz personām, kas nav saistītas ar politiskajiem spēkiem un kas priekšvēlēšanu aģitāciju plāno veikt savā vārdā.

Savukārt reklāmas pakalpojumu sniedzējiem, kas piedāvā aģitācijas materiālus izvietot elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos, izcenojumi jāiesniedz NEPLP.

Informāciju par priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izcenojumiem KNAB aicina iesniegt trīs veidos – elektroniski, klātienē vai pa pastu. KNAB visus iesniegtos reklāmdevēju izcenojumus publicē iestādes tīmekļa vietnē www.knab.gov.lv.

Priekšvēlēšanu aģitācijas periods pirms pārceltajām Varakļānu un Rēzeknes novada domju vēlēšanām sākās 4. jūnijā un ilgs līdz vēlēšanu dienai – 11. septembrim.