Aģitācija Aģitācijas limiti
KNAB

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) atgādina, ka aģitācijas materiālus pirms nākamajā gadā plānotajām pašvaldību vēlēšanām drīkstēs izvietot tikai tie reklāmas pakalpojumu sniedzēji, kas būs deklarējuši izvietošanas izcenojumus. Politiskās aģitācijas reklāmas izcenojumu iesniegšanas termiņš ir 2021. gada 7. janvāris.

Lai politiskajiem spēkiem, kas kandidē vēlēšanās, būtu nodrošināti vienlīdzīgi aģitācijas materiālu izvietošanas apstākļi, politisko partiju, to apvienību un deputāta kandidātu aģitācijas materiālus drīkst izvietot tikai tie reklāmas pakalpojumu sniedzēji, kas deklarējuši izcenojums KNAB un Nacionālajā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomē (NEPLP).

Reklāmas pakalpojumu sniedzējiem, kas plāno piedāvāt izvietot priekšvēlēšanu aģitācijas materiālus preses izdevumos, publiskajās vietās un internetā, izcenojumi jāiesniedz KNAB. Savukārt reklāmas pakalpojumu sniedzējiem, kas piedāvā aģitācijas materiālus izvietot elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos, izcenojumi jāiesniedz NEPLP. Lai reklāmas pakalpojumu sniedzēji varētu izvietot aģitācijas materiālus pirms 2021. gada 5. jūnijā plānotajām pašvaldību vēlēšanām, aģitācijas materiālu izcenojumu iesniegšanas termiņš abām iestādēm ir 2021. gada 7. janvāris.

KNAB visus iesniegtos reklāmdevēju izcenojumus publicē iestādes tīmekļa vietnē.