Balts teksts uz sarkana forna "KNAB iepazīst Polijas Pretkorupcijas dienesta pieredzi datu analītikas jomā". Pa labi Polijas Pretkorupcijas dienesta logo, zem tā - Eiropas Ekonomikas zonas un KNAB logo.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) pārstāvji apmeklēja Polijas Pretkorupcijas dienestu (CBA), lai apmainītos datu analītikas jomas pieredzē. Vizīte aizvadīta Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) finanšu instrumenta 2014.-2021. gada perioda programmas “Starptautiskā policijas sadarbība un noziedzības apkarošana” projekta “Atbalsts trauksmes celšanas sistēmas izveidei Latvijā” ietvaros.

Vizītes mērķis bija iegūt izpratni par CBA izmantotajām metodēm, rīkiem un praksi lielo datu analīzē, kā arī taktiskajā analīzē. Vizītes laikā KNAB pārstāvji iepazīstināja ar Latvijas pretkorupcijas iestādes datu analītikas struktūrvienību funkciju sadali un plānoto korupcijas risku monitoringa rīka izveidi. CBA pārstāvji iepazīstināja ar praksē izmantoto metodoloģiju lielo datu apstrādē, kā arī korupcijas risku analīzes programmatūrām.

Pieredzes apmaiņas vizīte aizvadīta 17. un 18. maijā. Tā īstenota projekta “Atbalsts trauksmes celšanas sistēmas izveidei Latvijā” ietvaros, kur KNAB saņem dotācijas no Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas Eiropas Ekonomikas zonas grantiem. Projekta mērķis ir veicināt sabiedrības iesaisti, ziņojot par korupciju un citiem latentiem noziegumiem, vienlaikus sniedzot iedzīvotājiem drošu un ērtu ziņošanas kanālu, kā arī pilnveidojot KNAB kompetenci koruptīvu noziegumu atklāšanā un izmeklēšanā.